Kirtan & mantry

V úterý 18.dubna proběhl ve studiu první kirtan a sešlo se nás tolik. Bylo to tak krásné. Moc vám děkujeme. A rozhodli jsme se, že uspořádáme další! Už teď se těšíme, co společně opět vytvoříme. Zapište si do svých diářů.

I když se jóga v moderním světě dělí do mnoha stylů, jóga je jen jedna. Jóga je jednotou. A právě Kirtan je jednou z jógových praktik, jejiž pomocí lze najít nejen klid v mysli. Kirtan je zážitek.

Kirtan je společným zpíváním manter ve skupině lidí a je doprovázen hudebními nástroji, jako je kytara, bubínky a další. Text manter je zprvu předzpíván a je i vysvětlen význam mantry. Nezáleží tedy, zda mantry znáte či zda umíte sanskrt. Nemusíte být ani hudebně nijak nadaní. Kirtan nám napomáhá otevřít naše srdce, zvědomit se v přítomnosti, zklidnit mysl, uvolnit napětí, způsobené stresem, učí nás nechat pocitům a emocím volný průchod, projevit se ve své přirozené podstatě. Pomáhá nám vyjádřit se. Zpěv i poslech manter má pozitivní vliv na naše fyzické i jemněhmotné tělo.

Tato forma praxe má velkou hloubku a není nic lepšího než samotná zkušenost, která vám umožní udělat si o ní vlastní názor.

Vyzkoušíte ho i vy?

Kdy: úterý 30.5.2023
Čas: 18:45 – 20:35
Vstupné: 0,-

Rezervace zde.