Dlouhá lekce jin jógy

Z jangu (dynamiky) se obrátíme dovnitř a dopřejeme si to, co si dopřáváme zřídkakdy. Společně se ponoříme do tajů jin jógy a budeme hledat cestu k sobě. V jinových pozicích musíme setrvat tam, kde jsou zavřené cesty k dalším možnostem. Zastavujeme se. Obracíme pozornost dovnitř. V pozici zůstáváme, zprvu sledujeme svůj dech a postupně necháváme tělo odpočívat, těžknout. Zdánlivý fyzický klid, který stimuluje hlubší struktury těla, otevírá možnost sledovat, jak na nastavený „diskomfort“ reaguje mysl. Z pozice pozorujícího sledujeme, bez hodnocení, co se začíná rodit nového. Kultivujeme soucit především sami se sebou, snad i v napojení na ten klid a svobodu, které nám přináší nádech a výdech.

Tato lekce je jedinečnou příležitostí se přiblížit zase o kousek víc svému nitru. Doba vybízí k tomu zpomalit, zklidnit a zkoumat. Dovolíte si se na chvíli zastavit se a dopřát si čas jen pro sebe?

Kdy: pátek, 2.12.2022
Čas: 18:15 – 20:15
Cena: 340,- Kč (s kreditem 300,-Kč)

A co je vlastně jin jóga?
Na rozdíl od powerjógy či dalších dynamických forem jógy se jedná o klidný, pomalý styl jógy. Jednotlivé ásány se drží poměrně delší dobu (většinou od 3 min déle) v uvolněné poloze, abychom mohli zacílit na pojivové tkáně těla – šlachy, fascie a vazy. Praktikováním YIN jógy se zvýší vaše pružnost a pohyblivost kloubů, sníží se hladina stresu ve vašem těle, zlepší se vaše výdrž a zvýší se váš celkový pocit pohody. Pomůže přeladit se z vnějšího světa do nitra, spojit se se srdcem, s přítomným okamžikem a napojit se na proud vnitřní samoléčebné energie. Používání esenciálních olejů dokáže tyto prožitky ještě zintenzivnit. YIN jóga nás učí věci přijímat a nechat plynout. Je to skvělý doplněk k dynamickým druhům jógy, vhodné pro všechny.

Podmínky rezervace:
Počet míst je omezen! Rezervujte si své místo včas přes rezervační systém, který najdete na www.mbjoga.cz. Lze čerpat z kreditu.